růženín

Růženín, jedna z nejčastěji se vyskytujících odrůd v rodině křemene, získal své jméno podle růžového odstínu, který má hornina. Z astrologického hlediska je růžový křemen krystalem, kterému vládne planeta lásky: Venuše.

Jaké jsou vlastnosti krystalu růženín?

Růženín připomíná srdce a je to kámen, který má ztělesňovat myšlenku bezpodmínečné lásky. Říká se, že krystal nese ženskou energii, která je v souladu s emocemi a intimitou. Spiritualisté věří, že s růžovým křemenem lze nalézt soucit, mír, něhu a uzdravení. O růžovém křemenu, o kterém je známo, že čistí aurické pole, se říká, že hojí srdce ze všech ran. Věří se, že růženín pomáhá obnovit důvěru a harmonii v psychice člověka.

Jak mohu použít růžový křemen?

Říká se, že růženín používaly starověké egyptské a římské ženy jako pleťovou masku k prevenci vrásek a čisté pleti. Spiritualisté věří, že růžový křemen má přínos pro fyzické zdraví, když se nosí na těle nebo nosí blízko sebe.

Krystal lze také použít při léčebných meditacích, konkrétně těch, které jsou zaměřeny na opravu traumatických vzpomínek nebo pomoc při intimních zážitcích.

Řůženín je obzvláště silný, když se nosí blízko srdce,“ řekl mistr reiki Keith Birch prostřednictvím Healthline .

„Růženec odhání negativitu, a když se nosí na vaší osobě, pomáhá nahradit negativní emoce pozitivními a vrací nositele na místo čisté lásky a rovnováhy.“

Mezi další způsoby použití růžového křemene patří přidání krystalu do kosmetické rutiny – třeba s gua sha – nebo jeho vystavení po domě.

S jakými dalšími krystaly se růženín páruje?

Křemen je známý pro své čistící a vyrovnávací vlastnosti a růžový křemen harmonizuje se všemi kameny. Spiritualisté věří, že kombinací smaragdu a růžového křemene lze do jejich života přitáhnout lásku i hojnost energie. Smaragd je jedním ze čtyř vzácných drahokamů, a proto se o něm říká, že má vlastnosti čistoty a hojnosti. V kombinaci s láskyplnou a očistnou energií růžového křemene se tyto dva krystaly dobře doplňují.růženín

Růženín a karneol

Říká se, že karneol stimuluje sexualitu a plodnost a v kombinaci s růžovým křemenem může zvýšit pravděpodobnost početí. I když tato teorie nemá žádnou vědecko oporu, spiritualisté věří, že kombinovaná energie těchto krystalů může spolupracovat na léčení generačních zranění.

Růženín a Citrín

Citrín je jasný a hřejivý krystal spojený s pozitivitou a hojností – jeho spojení s růžovým křemenem by mohlo vést k úspěchu v obchodních vztazích. O těchto dvou krystalech se také říká, že podporují sebe odpuštění a sebedůvěru.

Růženín a tygří oko

Minerál růženín ve spojení s tygřím okem má údajně schopnost napomáhat kreativitě a síle vůle. Tygří oko je považováno za kámen optimismu a odvahy a pomáhá stimulovat nové perspektivy.

Růženín a ametyst

Je známo, že ametyst podporuje klid. Kromě růžového křemene může ametyst pomoci vnést mír do vztahů nebo citových vazeb. Tyto krystaly mohou také pomáhat při zvyšování duchovní moudrosti.

Může růžový křemen jít do vody?

Zatímco drahé kameny, které se řadí na stupnici od jedné do pěti, nelze umístit do vody, růženín se řadí mezi šest a sedm. To znamená, že kámen může jít do vody, i když po omezenou dobu. Nedoporučuje se nechávat růžový křemen ve vodě po delší dobu.

Pokud je růženín ponechán ve vodě příliš dlouho, může vytvořit trhliny a praskliny, které účinně ničí krásu kamene. Kromě toho jsou kameny často potaženy oleji, které je chrání a poskytují jim lesklou záři, ale voda může odstranit olej a zanechat kámen matný. Je důležité poznamenat, že růžový křemen obsahuje malé množství kovu, který mu dodává růžový odstín, což znamená, že pokud je umístěn ve vodě příliš dlouho, může způsobit rez a zničit jeho vzhled.

Tags: