Alabastrové útesy

Drahé kameny a minerály byly odjakživa zahaleny velkým tajemstvím. Byla jim vždy přisuzována tajemná moc, která ovlivňovala lidské zdraví a životní cesty.

Drahý kámen alabastr

Už jste se někdy setkali s rčením, že to musí být jako z alabastru? Pokud ne, tak to nevadí, protože to používali naši předkové a význam to mělo mít takový, že to prostě bude bez chybičky a dokonale čisté. Jenomže co vlastně pojem alabastr znamená a odkud se vzal?

Alabastr je totiž drahý kámen, jedná se o vzácný druh průsvitného mramoru. A dokonce již v dávných dobách byl velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek, proto se nejčastěji používal na výrobu sošek. Drahý kámen alabastr je tudíž jakási forma sádry. Pro výrobu soch se musí nadrtit a tento prášek se poté smíchá s pryskyřicemi a dalšími složkami. Poté je připravena směs, která se lije do forem. Výsledná socha je příjemně hladká a skutečně vyniká každý detail. Velmi příjemně navodí atmosféru v interiéru. Ačkoliv sochy mohou být umístěny bez problémů i venku. Dá se do nich případně vrtat a snesou i barevnou úpravu, kdy se nejčastěji používají vodové a olejové barvy.

Alabastrové útesyAlabastr má ještě hlubší význam

Pro milovníky drahých kamenů má alabastr ještě další a hlubší význam. Tento bílý mramor má totiž vysoké duchovní vibrace a zřejmě to byl důvod i k tomu, že z něj kdysi dávno lidé budovali chrámy. Vytváří stabilitu a vnitřní klid, který rozhodně potřebuje každý z nás. Zcela zřetelně podporuje duševní rovnováhu.

Neodpuštění v životě způsobí hodně blokád, alabastr rád pomůže při nápravě a vedoucí ke skutečnému odpuštění. Pomáhá také potlačit hněv, což vůbec není špatné, protože když něco někdo řekne v hněvu, tak toho později může litovat. Bohužel slova již nelze vzít zpět. Zaměřuje se i na symptomy úzkosti. Umělcům zase pomáhá kreativně tvořit.

Pro výrobu šperků se moc nehodí, ačkoliv to také až tak není úplně pravda. Možná vás překvapí, že například většina perel, je právě vyrobená z alabastru. Drahý kámen Alabastr nepotřebuje nijak velkou speciální péči, dá se jednoduše omýt pod vodou a jeho krása je zpět.

 

Tags: